Justus van Effenkwartier
Sociale woningbouw werd zelden zo stijlvol uitgevoerd als in het Justus van Effen-complex. Het woonblok uit 1922 is een absoluut hoogtepunt uit het oeuvre van architect Michiel Brinkman, die vooral bekend is geworden als een van de grondleggers van bureau Brinkman & van der Vlugt. De 264 huizen lagen aan groene binnenplaatsen en waren verdeeld over een onder- en een bovenstraat.
Zo’n twee meter brede leefgalerij was tot dan toe ongekend in de architectuur en groeide uit tot een internationaal fenomeen. De oorspronkelijke bewoners van het blok konden gebruik maken van moderne gemeenschappelijke voorzieningen.
Tijdens de restauratie, die vanaf 2010 plaatsvond, werd het aantal huizen teruggebracht naar 154 en van alle hedendaagse gemakken voorzien. Het oude badhuis werd omgebouwd tot expositieruimte voor twee projectruimtes: A Tale of a Tub en Galerie Wilfried Lentz.
In een rondleiding door het Justus van Effenkwartier neemt MuseumGuides je mee op pad door het complex en vertelt een enthousiaste gids je alles over de innovatieve bouwstijl en latere renovaties. Daarnaast komt ook de eigentijdse invulling van het voormalige badhuis aan bod. Tijdens een bezoek aan projectruimte A Tale of a Tub krijg je een tour door de meest actuele expositie en kijk je een inkijkje in de hedendaagse-kunstscene van Rotterdam.
LiveTours
Totdat de 1,5 meter-regel opgeheven wordt, werkt UrbanGuides standaard met het audiosysteem LiveTours: een heel gebruiksvriendelijk, hygiënisch en prettig hulpmiddel bij het geven en volgen van rondleidingen. Hiervoor dient elke deelnemer voorafgaand aan de tour de LiveTours app op eigen smartphone te installeren en zijn of haar eigen oordopjes of headset mee te nemen. Klik hier voor ons volledige coronaprotocol.
Prijs per gids
€ 150,- incl. BTW
Groepsgrootte
Max. 10 pers. per gids
Duur
1,5 uur
Start
A Tale of a Tub
(Justus van Effenstraat 44)
10% studentenkorting
(HBO/Universitair)
CJP betaling voor middelbaar
onderwijs + VMBO